Víkendovky

Podzimní

Podzim 2012

Tato víkendovka byla zvláštní hlavně v tom, že jsme začali víkend už ve čtvrtek, protože na páteční den připadl státní svátek. Program měli na starosti Peťa s Anetkou, které připravili program ze Starozákonních příběhů.

Od Noemovy archy přes Sinajskou smlouvu, Babylonskou věž, příběh Davida a Goliáše až po pokladový přechod Rudým mořem. Program nebyl jen o SZ příbězích. Nechyběli noční hry, stezka odvahy, animovaná mše nebo také vytvoření vlastního originálního trička na památku.

Podzim 2013

I letošní podzim patřil jednomu ze Starozákonních příběhů - konkrétně příběh Noemovy archy. Po celý víkend jsme se snažili postavit vlastní archu, když jsme za každou splněnou hru dostali část lodi.

Různými úkoli jsme posbírali materiál na stavbu lodi, zodpovězením otázek jsme nakoupili jídlo, vyzkoušeli se i v koordinaci týmu na malém prostoru a nahnali jsme zvířata na archu a odpoledne jsme je museli všechny spočítat. Pokoušeli jsme se vypustit holubici (papírové draky), které nám ovšem moc nelétaly.

Program byl doplněn i již tradičním programem jako modlitby, mše svaté, stezska odvahy a netradičně také páteční promítání filmu a pohádky o Noemově arše.

Díky Martě a Jirkovi D. za připravený program.

Podzim 2014

Na letošní podzimní víkendovku se přihlásilo o něco méně děti, než jsme u těchto akcí zvyklí. Ale i s takovým počtem jsme si to všichni báječně užili. Víkendem nás provázeli sv. archandělé Michal, Gabriel a Rafael. Hry byly vytvářeny na základě toho, čeho jsou jednotliví archandělé patrony.

V pátek byly vybrány 4 holky, které hrály úlohu diplomatek. Archanděl Gabriel je patronem diplomatů. Jejich úkol spočíval v tom, aby svůj současný tým dokázal přesvědčit o výběru jiné cesty, než byla ta správná. Komu se povedlo tento úkol splnit a nikomu o tomto úkolu neřekli, získali body, které v sobotu ráno přenesly do svých nových týmů.

V sobotu jsme pak bojovali jako ozbrojené síly (jejichž patronem je sv. Michael) s tenisovými míčky. Poté jsme společně slavili mši svatou v kostele. Odpoledne jsme celé strávili velkou stavbou katedrál ke cti svatých archandělů. Na stavbu dohlížel bankéř Václav a stavbyvedoucí Jirka. A v podvečer už stály všechny 4 katedrály.

Večer děti čekalo překvapení. Se zavázanýma očima byly převezeny do prostoru někomu známého a někomu neznámého a spolu s vedoucím se museli vrátit do kláštera. Do 11. hodiny se nám vrátili naprosto všichni a všem vedoucím čekajícím v klášteře se oddychlo, že kromě špinavých aut a menší zacházky se nic horšího nestalo.

V neděli nechyběla tradiční pokladovka, slavení mše svaté, úklid a také zápas FC Antikotěhůlky vs. SC Kotěhůlky, který výjimečně dopadl v neprospěch Antikotěhůlek. Nebojte, příště vyhrajete. (Omlouvám se za zaujatost).

S velkým díky za účast a modlitby

za všechny, kteří se podíleli na přípravě

Jirka N.

Podzim 2015

Na již tradičním pobytu v klášteře bylo tentokrát něco neobvyklého. V sobotu ráno se totiž děti probudily samy. Dokonce Sami doma. Vedoucí, kteří měli nad dětmi dohled touto zážitkovou hrou (kdy všichni odešli a děti se o sebe museli postarat samy) zahájili celovíkendovou hru, která byla motivována podle filmů o malém klučinovi, který zůstal Sám doma.

Úkolem dětí bylo se dostat prostřednictvím všech možných letadel a linek dostat "zpět do Prahy". Při každém letu bylo důležité mít svou letenku na správný směr a ve správném čase být s celým týmem připraven k odletu. Samozřejmě, nechyběl ani noční let.

Ve zbývajícím čase, kdy děti čekaly na odlet letadel museli bránit svůj domov před zloději. A věřte nebo ne, povedlo se jim to velmi dobře a všichni se dostali včas domů.

Jirka N.